Дек
24
2015

Преподаватель КДАСК Константин Перун (Е.М. Бриджабаси прабху) в Институте философии НАН

 

 

Преподаватель КДАСК Константин Перун (Е.М. Бриджабаси прабху) выступил с докладом на семинаре исследователей восточных философий в Институте философии им. Г.С. Сковороды.

Старший научный сотрудник Института философии НАН, доктор философских наук, Завгородний Ю.Ю. признался, что сегодня ученые в Украине крайне мало что знают о вайшнавизме, поэтому очень рады, когда представители традиции соглашаются делиться своими знаниями с ними. После лекции ученые задавали свои вопросы и получали блестящие ответы. Всем очень понравилось и все с нетерпением ждут следующих встреч.

Некоторое описание доклада от автора:

СЕМІНАР ДОСЛІДНИКІВ СХІДНИХ ФІЛОСОФІЙ
Засідання XCI
Тема: Розвиток ідеї даша-мули (десяти головних тез вчення Шрі Чайтан’ї) в працях Бгактівіноди Тгакура (1838-1914).
Доповідач: Костянтин Перун (Бріджабасі Дас)

Тези доповіді: Вчення Шрі Чайтан’ї Махапрабгу (1486-1533) викладено в низці творів його послідовників, зокрема (у найбільш повному обсязі) в об’ємній "Шрі Чайтан’я-чарітамріті" Крішнадаси Кавіраджі Ґосвамі (1615). Видатний діяч бенгальського вайшнавізму 19-го століття Бгактівінода Тгакур (1838-1914) підсумував це вчення в десяти тезах, які він назвав "Даша-мулою" ("десять основ" чи "десять коренів"). Бгактівінода склав вірша на санскриті, в якому він стисло описав даша-мулу аналогічно до описів вчення Мадгви (1298-1317), створених у його традиції В’яса Тіртгою та Баладевою Від’ябгушаною. Ось ці десять тез (даша-мула):

1. Ведичні писання є головних джерелом істинного знання (прамана);
2. Крішна - вищий прояв Абсолютної Істини;
3. Він володіє усіма енергіями та могутністю;
4. Він є першоджерелом усіх різновидів трансцендентних відносин та емоцій (рас);
5. Живі істоти (душі) є його відокремлені частки;
6. Деякі душі перебувають під впливом матеріальної енергії (майі);
7. Деякі душі вільні від впливу матерії і перебувають в сфері духовної енергії;
8. Бог та все, що походить з нього, одночасно тотожні та відмінні між собою;
9. Бгакті (відданість Богові) є єдиним методом досягнення найвищої мети існування душі;
10. Према (любов до Бога) є найвищою метою існування душі.

Бгактівінода Тгакур включав описи даша-мули до багатьох своїх філософських та богословських творів. Також темі даша-мули він присвятив окрему книгу, яку він назвав "Вчення Шрімана Махапрабгу" (1892). В ній він детально аналізує кожну з десяти тез, опираючись на канонічні писання - упанішади, пурани, Бгаґавад-Ґіту та Шрімад-Бгаґаватам. Для того, щоб продемонструвати, що вчення Шрі Чайтан’ї черпає в них натхнення та має їх за основу, Бгактівінода вибрав з цих писань відповідні цитати та склав чотири есе, що описують даша-мулу як вона відображена в упанішадах, Бгаґавад-ґіті, Шрімад-Бгаґаватам та Чайтан’я-чарітамріті. У нашій доповіді ми спробуємо розглянути ці чотири есе Бгактівіноди Тгакура та відстежити вчення Шрі Чайтан’ї до першоджерел.

Зарегистрироваться на обучение!
Подписаться на новости!

Ведическая академия © 2009-2016 veda-kiev.org.ua